У нас відчинено пн-сб з 8:00 до 21:00
ro

ro-15 маленьких фактів про бджіл

10.11.2024

Бджоли - милі маленькі ельфи в нашому житті. Цілий день вони зайняті і вносять свою силу в бджолину сім'ю. У той же час вони також забезпечують нас, людей, такими продуктами бджільництва, як мед.

Нижче Bdzolomarket зібрав 15 видів маленьких знань про бджіл, щоб поділитися з вами.

1. Близько 1/3 фруктів і овочів, які ми можемо їсти, запилюються бджолами. Якщо бджоли зникнуть, тварини опиниться під загрозою зникнення через нестачу їжі, а також вплине на виживання людей.

2. Бджолі потрібно відвідати близько 1000 квіток, щоб наповнити свій медовий мішок. У середньому кожна робоча бджола може зварити лише одну дванадцяту чайної ложки меду протягом свого життя.

3. Для кожного кілограма меду бджолам потрібно пролетіти 450 000 кілометрів = 11 разів обігнути землю = працювати 33 300 годин = висмоктати 33 мільйони тичинок = здійснити 37 000 колекторських польотів = відвідати більше 1 мільйона квітів.

4. Призначення трутнів - це особливе існування в бджолиній сім'ї. Їм не потрібно працювати. Єдина робота - спаровуватися з бджолиною маткою. Усі вони гинуть після спарювання.

5. Про те, як бджоли спілкуються: У бджіл є своя мова завдяки особливим хімічним речовинам (феромонам) і унікальним «танцям».

6. Для навігації в основному покладаються на напрямок поляризації сонячного світла.

7. Бджоли на даний момент є єдиними комахами, які виробляють їжу для людини.

8. Крила бджоли можуть рухатись 11 400 разів на хвилину, тому ми можемо почути явне дзижчання, коли бджола летить.

9. Робочі бджоли не чоловічої статі, а всі жіночої статі. Вони найбільш працьовиті, відповідальні за збір меду, будівництво гнізд, Однак їх тривалість життя становить лише від 1 до 3 місяців протягом сезону збору та приблизно півроку взимку.

10. У медоносних бджіл 5 очей: пара складних очей, 3 одноочі, 6 ніг, 2 пари крил, складні очі більші й розташовані по обидва боки голови, складаються з тисяч лінз, нектарника та живіта.

11. Бджоли можуть пролетіти 24 кілометри за годину.

12. Бджоли не впадають в зимову сплячку, як оси. Навпаки, вони збираються разом у своїх гніздах, скорочують виходи і покладаються на запасений мед на зиму.

13. Тривалість життя бджолиної матки становить від 3 до 5 років, і є також запис про життя до 9 років. Це єдина самка бджолиної сім'ї, яка може нормально відкладати яйця. ЇЇ роль полягає у відтворенні робочих бджіл, трутнів і нових бджолиних маток. За добу може відкладати 1500-2000 яєць.

14. Бджоли мають свою унікальну систему розпізнавання облич, тому вони можуть розпізнавати людські обличчя.

15. Згідно з дослідженням Гарвардського університету, бджоли зникали протягом останніх 50 років через зміни в методах ведення сільського господарства та використання пестицидів.

Особливо пункт.15, Бджоли поступово зникають під впливом сучасного сільського господарства. Ейнштейн якось сказав, що якщо бджоли зникнуть, люди зможуть прожити лише 4 роки. Це не панікерські розмови. Сподіваюся, люди звернуть на це увагу!